Aktywna na emeryturze
Wiek tak w rzeczy samej to wyłącznie liczba. Masz prawo posiadać 55 lat, jednakowoż wyglądać na 40 i czuć się na 35. Niemniej jednak możesz też posiadać 50 lat, lecz wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak poprawnie troszczysz się o własne ciało i co robisz, żeby pozostać aktywną.

dla kobiet

Działalność fizyczna – czy już za późno, żeby zacząć?
Jeśli gra toczy się o ćwiczenia, wiele osób zakłada, iż jeżeli nie było się aktywną jednostką w wieku 20, 30 czy też 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może wspomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie spowodować, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla pań na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej oraz siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, które zmuszają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, może poprawić gęstość kości oraz zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze oraz innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również mocno zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak przyrost masy ciała.