Autentyczna włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują równie pyszne potrawy – canelloni, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w menu znajdują się również nie tak znane potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz potrawy z wielu miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Posiłek w klimacie włoskim koniecznie musi obejmować też trunek. Lampka białego wina to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. Kraków La grande Mamma Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film