Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite oraz często zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są właściwie smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.